Etusivu / Päätöksenteko / Valtuusto

 

Vieremän valtuuston jäsenet 1.6.2017–31.5.2021

Valtuutetuiksi ja heidän varajäsenikseen toimikaudeksi 1.6.2017–31.5.2021 valitut.pdf 

 

Puolue

Nimi ja osoite

Puh.numero
sähköpostiosoite

 KESK

Pj Juha Eskelinen
Myllyniementie 53
74270 Kauppilanmäki

0400 968 502
juha.eskelinen@koti.luukku.com
MK-KT2 I vpj Jari Ruotsalainen
Myllyjärventie 4
74200 Vieremä

 040 577 8224
jari.ruotsalainen@pp2.inet.fi

KESK

II vpj Ulla Miettinen
Vieremänmäentie 71
74200 Vieremä

 040 769 6981
miettinen.ulla@gmail.com

MK-KT2

Markku Haataja
Malilantie 27 B 4
74200 Vieremä

 050 541 0696
markku.haataja@pp.inet.fi 

MK-KT2 Veikko Heikkinen
Puistorinne 43 A 2
74200 Vieremä

 044 273 3285
veikkoheikkinen@outlook.com

 KESK

Lassi Heiskanen
Kauppilanmäentie 1366
74200 Vieremä

 040 559 1695
 heiskanen.l.a.e@gmail.com
 KESK

Jorma Heusala
Mesiläntie 107
74200 Vieremä

 0400 904 530
jorma.heusala@pp.inet.fi
 MK-KT2 Markku Huttunen
Kaarakkalantie 1529
74200 Vieremä

050 383 2715
 KD Sari Kaurala
Latokankaantie 102
74230 Salahmi

044 354 0445
sarikaur.hannele@gmail.com
 KESK Antero Kettunen
Iijärventie 720
74170 Iisalmi

050 518 6710
antero.kettunen@lahitapiola.fi
 KESK Heikki Kononen
Konolanmäentie 37
74590 Kurenpolvi

050 325 9408
kononen.heikki@gmail.com
 KESK Katri Kurtelius-Juntunen
Luvejoentie 37
74250 Nissilä

040 576 4856
k.kurteliusjuntunen@gmail.com
 PS

Jarmo Kyyrö
Huomiskuja 3
74200 Vieremä

044 271 6613
jarmo.kyyro@gmail.com
 KESK Erkki Mehtonen
Lampitie 21
74200 Vieremä

0500 760 179
erkki.mehtonen@elisanet.fi
 KESK Katja Paananen
Ameriikantie 18
74200 Vieremä

044 505 1374
katja.tissari@gmail.com
 KESK Minna Partanen
Pärekoskentie 547
74270 Kauppilanmäki

050 521 2971
minna.partanen@hotmail.com
 KOK Risto Pesonen
Marttisenrannantie 133b
74240 Marttisenjärvi

040 961 2192
talaskarhu@gmail.com
 MK-KT2 Janne Piippo
Katinhännäntie 105
74230 Salahmi

050 568 7814
janne.piippo@luukku.com
 KESK Vilho Tiikkainen
Alentie 11
74200 Vieremä

040 836 4706
vilho.tiikkainen@gmail.com
 KESK Eveliina Vidgrén
Kaarakkalantie 195
74270 Kauppilanmäki

0400 749 707
eveliina@eveliinavidgren.fi
 KESK Tiia Väänänen
045 130 9261
tiia.vaananen@gmail.com