Etusivu / Palvelut / Opetus ja koulutus / Pohjoinen koulu

Pohjoinen koulu

Kiuruvedentie 59
74230 SALAHMI
Puh. 0400 370 099
pohjoinen.koulu@vierema.fi

Henkilökunta lukuvuonna 2016 - 2017:

Rehtori, luokanopettaja
Virpi Piippo
puh. 0400 370 100
virpi.piippo@vierema.fi

Luokanopettaja
Paula Kauppinen
puh. 0400 370 848
paula.kauppinen@vierema.fi

Luokanopettaja
Kirsi Taipale
puh. 0400 370 849
kirsi.taipale@vierema.fi

Luokanopettaja
Anne Niskanen
puh. 0400 370 102
anne.niskanen@vierema.fi

Marjo Partanen
puh. 040 637 4087
marjo.partanen@vierema.fi

Merja Tuovinen
puh. 040 637 4441
merja.tuovinen@vierema.fi

Koulunhoitaja
Kaija Koljonen
puh. 0400 370 101

Aamu- ja iltapäivätoiminta
Puh. 0400 370 094


Lukukaudet
*
syyslukukausi 12.8. - 21.12.2016
* kevätlukukausi 7.1. - 4.6.2016

Loma-ajat
* syysloma vko 42  17.10. - 21.10.2016
* joululoma 22.12.2016 - 1.1.2017
* talviloma vko 10   6.3. - 101.3.2017

 

Pohjoisella koululla käy kerran viikossa erityisopettaja Tiina Remes. Avustajina toimivat  Marjo Partanen ja Merja Tuovinen.

Koulurakennus on peruskorjattu vuonna 2002 ja se on nyt tilava paikka opiskella. Koulun piha-alue on virikkeellinen ja viihtyisä. Lisäksi koulurakennuksessa toimii ryhmäperhepäiväkoti Vekkula.

Pohjoisella koululla on nyt 53 oppilasta vuosiluokilla 0-6 ja tänä lukuvuonna kiinnitetään erityisesti huomiota kestävään kehitykseen sekä osallistutaan kiusaamisen vastaiseen KivaKoulu-projektiin.
 
Pohjoisen koulun päivittäiset työajat lv 2016 - 2017:

koulu alkaa kaikilla oppilailla klo 8.20

1. oppitunti 8.20 - 9.05
2. oppitunti 9.05 - 9.50
3. oppitunti 10.00 - 10.45
Ruokailu
4. oppitunti 11.25 - 12.10
5. oppitunti 12.20 - 13.05
6. oppitunti 13.05 - 13.50